![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5966323
*
nr 596 6323
Spegel
+ väggkonsol med marmorskiva, rokokostil, höjd: 86 + 55
Utrop:
300 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2009
kl 18:22:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 14:50:20
1
600 kr
29/8 17:38:37
2
500 kr
29/8 17:39:35
2
650 kr
29/8 19:18:44
3
1.100 kr
29/8 23:02:39
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 596 6323
Spegel
+ väggkonsol med marmorskiva, rokokostil, höjd: 86 + 55
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/8 14:50:20 | 1 | 600 kr |
29/8 17:38:37 | 2 | 500 kr |
29/8 17:39:35 | 2 | 650 kr |
29/8 19:18:44 | 3 | 1.100 kr |
29/8 23:02:39 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53